TV program | DVD v časopisech | Filmy online | Filmová hudba | DVD levně | Filmový portál Filmynovinky.cz

Filmoláda.cz

Film, Kino, Filmové novinky, Program kin, Premiéry, Návštěvnosti kin, Recenze filmů, DVD, VHS


Magazín

Ashton Kutcher: Kdysi hledal svoji káru, teď je z něj Vrahoun

Ashton Kutcher: Kdysi hledal svoji káru, teď je z něj Vrahoun

Chlápek, který na svůj velký úspěch ještě čeká – Ashton Kutcher. Do povědomí běžného diváka se dostal díky komedii Hele vole, kde mám káru? a od té doby se stále trmácí ve více či méně vtipných rolích. Ani novinka Vrahouni nejspíš nebude v tomto směru výjimkou.

Autor: Jakub Ehrenberger | 19.6.2010 | přečteno 2347x | komentáře (0) Vytiskni stránku Přeposlat článek
Zařazeno do rubrik: FILM, Portrét
(reklama)

Ashton Kutcher se narodil 7. února 1978 v Cedar Rapids v americkém státě Iowa. Pustil se do studia biochemického inženýrství, jenže osud mu to trochu překazil, když mladík kývl na nabídku hledače talentů a postavil se před filmovou kameru.

 

Ashton Kutcher

Kutcher debutoval televizním seriálem Zlatá sedmdesátá, který běžel ve Státech v letech 1998 až 2006, tedy osm sezón. V příběhu party dospívajících sice Kutcher nehrál první housle, postava stručně řečeno jednoduchého Michaela Kelsa, kamaráda ústředního hrdiny Erica Formana (Topher Grace), však rozhodně přehlédnout nešla. Stálo při něm však štěstí, protože zatímco Zlatá šedesátá to nakonec dotáhla na osm sezón, jiný seriál, v němž původně zvažoval svou účast, skončil po dvou epizodách.

 

Záhy o něj projevila zájem celovečerní produkce a v roce 1999 už běžela v kinech komedie Brzy to přijde, v níž se mladý Američan objevil. Role samotná nebyla nijak velká, ale jméno snímku jako by předznamenalo brzký úspěch, kterého se Kutcher dočkal v následujícím roce.

 

Snímek Hele, vole, kde mám káru? (2000) o dvojici ňoumů, kteří předchozí noc trochu přebrali a teď hledají svůj auťák a zjišťují, co se všechno dělo, nesahá sice nedávné Pařbě ve Vegas (2009) ani po dno skleničky, jenže pro Kutchera šlo o první pořádnou roli. Komedie, v níž se objevil po boku tehdejší komediální hvězdy Seanna Williama Scotta (rok předtím měly premiéru Prcičky), se zaplatila hned první víkend a v Americe to nakonec dotáhla na slušných 45 milionů, což byl při její značné průměrnosti doslova heroický výkon.

 

Několik následujících let znamenalo pro Ashtona Kutchera řadu podobných hereckých nabídek, z nichž zrovna jako vítěz nevyšel. Trojice komedií Dvanáct do tuctu (2003), Líbánky (2003) a Šílený rande (2003) jeho kariéru vystřelili směrem, kam Iowan rozhodně zamířit nechtěl a vynesli mu dvě nominace na nepopulární Razzie Awards, pro nejhoršího herce a nejhorší herecký pár.

 

Pikantní přitom je, že ve snímku Líbanky si zahrál po boku své tehdejší přítelkyně Brittany Murphyové (zemřela 2009). Přesto se nominaci na Zlatou malinu pro nejhorší herecký pár nevyhnuli. Kutcher sice nakonec v anketě „nezvítězil“, ale první varování neuposlechl a předloni se namočil do projektu Mejdan v Las Vegas (2008), kdy mu opět hrozilo malinové ocenění (tentokrát za spolupráci s Cameron Diazovou). Zatím udělení nelichotivé ceny úspěšně vzdoruje.

 

Z předchozího textu je zřejmé, ze v kategorii komedií Ashtona kariéra velkého herce nečekala, a tak nakoukl jinam a natočil doposud svůj nejlepší snímek v kariéře, sci-fi thriller Osudový dotek (2004). Příběh Evana Treborna (Kutcher), který se vydává do minulosti, aby v ní napravil několik vlastních chyb, vydělal po celém světě téměř 100 milionů dolarů a Ashtonovi zadělal na restart kariéry. Koneckonců fakt, že Osudový dotek se drží v první stovce nejlépe hodnocených snímků na ČSFD.cz mluví za vše.

 

Hele vole, kde mám káru? (2000) Osudový dotek (2004)

 

Kutcher se však scénáře úspěšného hollywoodského herce nejspíš zalekl a utopil předchozí úspěch v další romantice. Zatímco komedie Něco jako láska (2005) alespoň dostála svému jméno a naservírovala nám netypický příběh sbližování dvou lidí (Kutcher a Amanda Peetová), kterým cesta do společné náruče trvala sedm let, Hádej kdo? (2005) už byla romantika ze samého jádra žánru. Dva milující, jeden, který se rozhodl jim to zkazit. Že je to zrovna otec hlavní hrdinky (Zoe Saldanaová) na to příliš nemění.

 

Alespoň se Ashton v témže roce stihl i poprvé a zatím také naposledy oženit, když si v září 2005 řekli ano s o pět let starší herečkou Demi Mooreovou. Pokud sledujete kromě filmů i životy herců, dobře víte, že tatéž herečka byla oficiálně třináct let manželkou ranaře Bruce Willise, s nímž má tři děti. Manželství Ashtona a Demi je zatím bezdětné, společně však založili nadaci proti otroctví dětí, The Demi and Ashton Foundation.

 

Když to nevyšlo před kamerou, zkusil to Ashton Kutcher v zákulisí a v roce 2006 nadaboval ukecaného paroháče Elliota z animovaného snímku Lovecká sezóna (2006). Přestože v roce 2008 vzniklo pokračování Lovecká sezóna 2, Kutcher ani jeho herecký kolega Martin Lawrence (mluvil medvěda Booga) znovu své hlasivky animovaným hrdinům nepropůjčili.

 

Pošramocenou reputaci si Ashton Kutcher hodlá napravit již brzy další romantickou komedií Vrahouni (2010). Pod režijním vedením Roberta Luketice (dnes již takřka kultovní Pravá blondýnka, příjemné Oko bere nebo loňská romantika Chceš mě, chci tě) ztvární muže, o němž Jen (Katherine Heiglová) vždycky snila. Během dovolené se do sebe oba pořádně zakoukají. Jenže Spencer, jak se Kutcherův hrdina jmenuje, nějak zapomněl před Jen zmínit, čím se živí. A ona rozhodně nepočítala, že by jeho prací mělo být zabíjení lidí.

 

Něco jako láska (2005)Vrahouni (2010)

 

Zabijáckých story už jsme tu v komediálním stylu několik měli a štípněte mě, jestli nějaká z nich opravdu stála za to. Možná Vrahouni konečně v tomto směru příjemně překvapí. A pokud ne, Kutcher se o svou popularitu příliš bát nemusí. Stal se totiž vůbec prvním uživatelem společenské sítě Twitter, který měl přes jeden milion odběratelů. Přestože o důvěryhodnosti tohoto rekordu kolují dohady, tento paradoxně neherecký úspěch vynesl Kutchera až mezi 100 nejvlivnějších lidí podle Time, samozřejmě v kategorii umělců.

 

V nejbližších letech má Ashton Kutcher rozjednáno několik dalších projektů, jistá je však zatím pouze jeho účast v zatím nepojmenovaném snímku režiséra Ivana Reitmana (chystá se na rok 2011), jenž už se natáčí. Přitom Kutcherova kariéra mohla vypadat úplně jinak. Josh Hartnett jej vytlačil z ústřední role v Pearl Harboru (2001) a v jedné fázi příprav se o něm údajně uvažoval i pro roli Bruce Waynea v Batman začíná (2005). Ani jedna z rolí mu však neklapla, což je minimálně v případě Batmana určitě dobře. Ashton Kutcher tak stále zůstává tím hercem, který kdysi hledal svou káru. Jak mu bude slušet střelba z pistole a škrcení lidí v novince Vrahouni se dozvíme 24. června v kinech.

 

DOSAVADNÍ FILMOGRAFIE

 

Herec

 

* Untitled Ivan Reitman Project 2011

Vrahouni 2010

Na sv. Valentýna 2010

Samec 2009

Vzájemná objetí 2009

Mejdan v Las Vegas 2008

Miss Guided (TV seriál) 2008

Bobby 2006

Záchranáři 2006

Hádej kdo? 2005

Robot Chicken (TV seriál) 2005

Něco jako láska 2005

Osudový dotek 2004

Dvanáct do tuctu 2003

Líbánky 2003

Reel Comedy: Just Married (TV film) 2003

Šílený rande 2003

Texas Rangers / Texaští jezdci 2001

Falešná hra 2000

Hele vole, kde mám káru? 2000

Making the Band (TV seriál) 2000

Zůstaň se mnou / Zpátky k tobě 2000

Brzy to přijde 1999

Zlatá sedmdesátá (TV seriál) 1998-2006

* dosud neuvedené nebo připravované snímky

 

Dabér

 

Boog and Elliot´s Midnight Bun Run (video film) 2007

Lovecká sezóna 2006

 

(profil herce v naší databázi)


Facebook Jaggni to! Jaggni to! del.icio.us


(reklama)

Komentáře

Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní
Nejsou vloženy žádné komentáře

Uživatel

Seznam DVD

Seznam DVD

Nejčtenější

Ankety


Kterou stanici sledute nejvíce?
Nova (44 %)
(|)
Prima (19 %)
(|)
Čt (13 %)
(|)
Slovenské (9 %)
(|)
Žádné (15 %)
(|)
Celkem hlasů: 751


Filmoláda.cz

DOPORUČUJEME: Avatar - film | HD Trailery