TV program | DVD v časopisech | Filmy online | Filmová hudba | DVD levně | Filmový portál Filmynovinky.cz

Filmoláda.cz

Film, Kino, Filmové novinky, Program kin, Premiéry, Návštěvnosti kin, Recenze filmů, DVD, VHS


Magazín

Jeden Harry Potter bude největší. Ten v kině IMAX

Jeden Harry Potter bude největší. Ten v kině IMAX

Největší plátno v Čechách přecijen zvýrazní nová kouzla Harryho Pottera. Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 byl pomocí patentované IMAX DMR® technologie převeden do formátu pro kina IMAX a jedna z filmových událostí roku se díky tomu představí v té nejlepší krystalicky čisté obrazové a zvukové kvalitě i v České republice.

Autor: press | 17.11.2010 | přečteno 3111x | komentáře (0) Vytiskni stránku Přeposlat článek
Zařazeno do rubrik: FILM, Recenze, Dobrodružný
(reklama)


Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 poběží v kině IMAX v Praze na Flóře hned od premiérového dne, začátek vůbec prvního představení je plánován na 18.11. jednu minutu po půlnoci (ze 17. na 18.11. v 00:01 ). V kině očekávají účast nejskalnějších fanoušků v kostýmech.

Předprodej na projekce Harryho Pottera v kině IMAX už byl zahájen.

 

Filmový Harry Potter a IMAX k sobě prostě patří. Vždy se jedná o velkolepou podívanou plnou efektů a takový film na největším plátně a s největším rozlišením oproti jiným kinům ještě vynikne,” říká marketingová manažerka kina IMAX Adriana Vrabcová.


Architektura kinosálu IMAX a jeho technologie projekcí dodá novému „potterovskému” dobrodružství, které rozhodne o osudu kouzelnického světa, velikost největšího plátna v ČR, větší jas a rozlišení obrazu, než mají jiná kina, a také ideální řešení zvuku. Zakřivení plátna navíc rozšiřuje zorné pole diváka a přidává pocit „vtažení” do filmu. Díky nedávné rekonstrukci a kompletní výměně sedaček se zvýšil komfort diváků při sledování.


 

Harry

 

 

Harryho sprint

Kdo si bude chtít užít Harryho Pottera ve větším rozměru a vyšší kvalitě, bude si ale muset pospíšit. V kině IMAX bude mít kouzelnický učeň bojující s temnými silami život intenzívní, ale poměrně krátký. Na programu bude pouhé čtyři týdny, po této době ho v polovině prosince vystřídá 3D kybernetické sci-fi studia Disney Tron Legacy.

Od 18.11. bude na programu pouze Harry Potter, který poběží téměř nepřetržitě několikrát denně. Po čtyřech týdnech však bude z kina IMAX zcela stažen a se stejnou intenzitou ho vystřídá Tron Legacy,” potvrzuje Vrabcová.2D ( DMR ) filmy v kině IMAX

Kino IMAX je pověstné především díky projekcím 3D filmů. Ve světe však běžně uvádí velké hollywoodské blockbustery, i když jde o „obyčejné” 2D snímky, které je třeba ještě přeformátovat pomocí patentované digitalizace na IMAX DMR filmy. Ty jsou u diváků populární díky svému rozměru a lepšímu obrazu i zvuku, které zintenzivňují zážitek z filmu. Některé z nich v minulých letech uvedlo i pražské kino IMAX, například Matrix Revolution , Spider-Man , Batman začína Christophera Nolana nebo Harry Potter a vězeň z Azkabanu . Také předchozí dva díly Harryho Pottera ( Fénixův řád a Princ dvojí krve ) promítal IMAX kromě některých 3D pasáží hlavně jako 2D snímky, respektive jako IMAX DMR upravený formát pro kina IMAX..

 

Divácký zájem a touha filmařů předvést své filmy v požadované kvalitě vedou producenty k náročnému převodu filmů do formátu kin IMAX. Běžný film je speciální metodou digitálního přepisu převeden do širokého formátu a následně vyleptán na 70ti milimetrový film. Jeho filmové políčko je 2x širší než klasický 35ti milimetrový formát, má vyšší rozlišení a odpovídá tak velkému plátnu a speciálním projektorům. Výkon projektorů se výrazně podílí na vyšší obrazové kvalitě.


Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 měl být původně uveden celý ve 3D formátu, z plánu ale studio Warner Bros nakonec upustilo. O uvedení 2D verze v pražském kině IMAX se rozhodlo až na poslední chvíli, dva týdny před premiérou filmu.


Facebook Jaggni to! Jaggni to! del.icio.us


(reklama)

Komentáře

Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní
Nejsou vloženy žádné komentáře

Uživatel

Seznam DVD

Seznam DVD

Nejčtenější

Ankety


Kterou stanici sledute nejvíce?
Nova (44 %)
(|)
Prima (19 %)
(|)
Čt (13 %)
(|)
Slovenské (9 %)
(|)
Žádné (15 %)
(|)
Celkem hlasů: 751


Filmoláda.cz

DOPORUČUJEME: Avatar - film | HD Trailery