TV program | DVD v časopisech | Filmy online | Filmová hudba | DVD levně | Filmový portál Filmynovinky.cz

Filmoláda.cz

Film, Kino, Filmové novinky, Program kin, Premiéry, Návštěvnosti kin, Recenze filmů, DVD, VHS


Magazín

Machři: Sraz kamarádů z dětství zavání klišé, nakonec ale rozesměje

Machři: Sraz kamarádů z dětství zavání klišé, nakonec ale rozesměje

Hollywoodské komedie jsou v posledních letech spíše vyhazováním peněz a už se to snad nemůže líbit ani v samotné Americe. Machři s Adamem Sandlerem zahájí v podobném duchu, naštěstí po cestě aspoň na chvilku sjedou ze silnice.

***-- | Autor: Jakub Ehrenberger | 28.8.2010 | přečteno 2006x | komentáře (0) Vytiskni stránku Přeposlat článek
Zařazeno do rubrik: FILM, Žánr, Komedie, Recenze
(reklama)

Námět snímku Machři zavání filmovým selháním. Parta kamarádů se po letech opět sejde v jednom domě u jezera. Mají na krku manželky, děti a kolem pasu většinou i pár kilo navíc. To jim ale nebrání, aby si pořádně zařádili jako zamlada, všichni se přitom navzájem pouráželi a přesvědčili o tom, že se umějí smát i po čtyřicítce. Jenže bude se smát i filmový divák?

 

Machři Zdroj: FalconMachři - drahé polovičky Zdroj: Falcon

 

Bude, ale nesmí to zabalit v polovině filmu. První část příběhu, jenž nemá vyloženě hlavní postavu, přestože nejblíže k ní má filmový producent Lenny (Adam Sandler), je totiž křečovitější než žíly na nohou postarší manželky jiného z kamarádů, podivínského Roba (Rob Schneider). A když říkám postarší, myslím tím opravdu nějaký válečný ročník.

 

Ve společnosti zbývajících kumpánů (Kevin James, Chris Rock, David Spade) z bývalého úspěšného basketbalového týmu pětice oživuje odkaz jejich zesnulého trenéra: Žijte tak, abyste toho po své smrti nelitovali. A chlapi toho rozhodně litovat nechtějí, ačkoliv jim nějaký čas trvá, než si to uvědomí.

 

Machři - Lenny a Roxanne Federovi Zdroj: FalconMachři - tihle kluci rozhodně nejsou za vodou Zdroj: Falcon

 

Zpočátku mají Machři náběh na slušné klišé, naštěstí se v něm však neutopí. Až na jedinou scénu se vyhnou tradičním nepovedeným emocionálním vypětím, při nichž nemáte chuť brečet, ale smát se, a v některých chvílích zejména v druhé polovině snímku už jsou natolik rozjetí, že se budete i smát. Na křeče v břiše to ale rozhodně nebude.

 

Diváka ve filmu zamrzí zejména úsilí tvůrců bavit za každou cenu a neúspěšná snaha dát postavám určitý rozměr. Přehršel hlášek, gagů a rádoby vtípků přichází příliš brzy po začátku a v takové salvě, že si je ani nestihnete vychutnat. Nemusíte ale litovat, většina za to nestojí, protože v mnoha případech nejsou ani moc vtipné. Prdící stará černoška? Fórky na pohřbu obdivovaného kouče? Narážky na malý vzrůst? Ne.

 

Machři - Kde je háček? Zdroj: FalconMachři - Čím starší, tím lepší Zdroj: Falcon

 

Sandlerova banda reprezentuje veškeré možné nešvary rodinného života dospělých lidí – hroutící se manželství, nedostatek času na děti, pracovní i zdravotní problémy. Přestože jim jejich potíže měly vtisknout výraznější dojem lidskosti, u řady z nich se to nedaří a zůstanou pouze protagonisty komedie. Výjimkou potvrzující pravidlo je obtloustlý Eric s tváří Kevina Jamese, patrně nejsympatičtější postava z celého snímku.

 

Naštěstí po křečovitém začátku narvaném bonmoty snímek trochu zvolní a to jej paradoxně rozjede, takže se dočkáme i několika příjemných záblesků opravdového humoru. Rozhodně se nebudete bavit třeba jako u loňské pecky Pařba ve Vegas, ale zase se nemusíte bát vzít na snímek i svoje děti. Není se čemu divit, že distributor nasazuje Machry právě v době uvolněné letní atmosféry. Ta jim totiž sluší, v silnější konkurenci by však neobstáli.

 

 

Machři (Grown Ups)

USA 2010, 102 min

Komedie

Režie: Dennis Dugan

Scénář: Adam Sandler, Fred Wolf

Hudba: Rupert Gregson-Williams

Hrají: Adam Sandler (Lenny Feder), Kevin James (Eric Lamonsoff), Chris Rock (Kurt McKenzie), David Spade (Marcus Higgins), Salma Hayek (Roxanne, Lennyho žena) a další

 

(karta filmu v naší databázi)


Facebook Jaggni to! Jaggni to! del.icio.us


(reklama)

Komentáře

Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní
Nejsou vloženy žádné komentáře

Uživatel

Seznam DVD

Seznam DVD

Nejčtenější

Ankety


Kterou stanici sledute nejvíce?
Nova (44 %)
(|)
Prima (19 %)
(|)
Čt (13 %)
(|)
Slovenské (9 %)
(|)
Žádné (15 %)
(|)
Celkem hlasů: 751


Filmoláda.cz

DOPORUČUJEME: Avatar - film | HD Trailery